نقد

«به عبارتی» تجربه ای جدید از روایت در کمدی سیاه

سینمای تجربی در ایران با ایجاد امکان اکران محدود فیلم‌های تجربی در سینماها وارد دوران تازه‌ای شده است؛ دورانی که امکان تجربه در سینمای کمدی و فانتزی هم به عنوان فرصتی برای ارتقای این نوع سینما فراهم است.

مستند «بازگشت فلامینگوها»،روایتی هولناک از یک فاجعه زیست محیطی

مستند «بازگشت فلامینگوها»، یک اثر پژوهش محور است که شاخصه‌های مختلف یک اثر مستند تصویری با کیفیت را دارا است: از تصاویر چشم‌نواز و جذابی که از محیط زیست با تصاویر پاناروما ارائه می‌دهد تا جزئیات ظریفی که از زندگی پرندگان تصویر می‌‌کند.

فیلم سینمایی «به عبارتی» اثری جسورانه است

فیلم سینمایی «به عبارتی» هسته کمدی رمانتیک هم دارد و یک کار طنز محزون و غمگین عاشقانه است. این اثر فیلمی جسورانه است و با جرات‌ورزی کارگردان تولید شده است.

ایساتیس ، رنگ و بوی و صدای ایران ماندگار است

ایساتیس را با همه واهمه ها ، فیلم جاری در روایت ها دیدم و در روایت ها شنیدم و همراه شدم با خاطره بادصبا و آتش زردشت و خاک باغ های سبز خیال مردمان و آب های جاری در تن چند لایه خاک های زمین .

فیلم 52 هرتز و تعریف درست منطق تجربی در سینمای اجتماعی

«۵۲هرتز» قرار نیست حکایت رابطه‌های شکل گرفته یا از هم گسیخته باشد، بلکه بستری است برای به تصویر کشیدن سرنوشت مقدر آدم‌هایی که هرکدام در دنیای خودساخته‌‌شان دچار چالش‌هایی هستند که درون پررمزورازشان را در برخورد با اتفاقات و شخصیت‌های پیرامونی‌شان به‌تدریج آشکار می‌کند و در معرض قضاوت قرار می‌دهد.

52 هرتز و فریاد ناشنیده‌ها

فیلم «52 هرتز» با بهره‌گیری از ساختار فیلم‌نامه‌هایی که بر مبنای پیرنگ چندرشته‌ای قرار گرفته تلاش دارد تا داستان سه جوان را در دل معضلات اجتماعی اعتیاد، اقتصاد و اشتغال روایت کند این فیلم که صدای ناشنیده جوانان زیر پوست این جامعه است، می‌توانست یک سه‌گانه کوتاه مهم و اثرگذار باشد.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280