بهرنگ دزفولی زاده کارگردان سینما مطرح کرد:

جسارت در آثار هنر و تجربه به چشم می‌خورد

جسارت در آثار هنر و تجربه به چشم می‌خورد
اغلب فیلم‌های گروه و هنر و تجربه به علت بودجه کم‌شان در تولید فاقد بازیگران استار است و طبیعی است مخاطب عام رغبتی برای دیدن این فیلم‌ها ندارد و این مسئله بزرگترین چالش این گروه و فیلم‌هایش است ولی مخاطب خاصی که دنبال نگاه‌های سینمایی متفاوت است می‌تواند از آثار این گروه استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین، بهرنگ دزفولی زاده عکاس سینمایی و کارگردان سینما که چندی پیش، فیلم سینمایی «بی صدا حلزون» را به نویسندگی محمدرضا رهگذر و تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته در اکران آنلاین منتشر کرده است، در سخنان ابتدایی گفت: شخصا بهترین فیلم هایی که دیده‌ام آثاری بودند که در گروه هنر و تجربه اکران شده‌اند. آثاری جسارت آمیز که به موضوعاتی پرداخته‌اند که از ذهن فیلمسازان سینمای بدنه دور است و اصلا جسارت پرداختن به آن را هم ندارند.

وی افزود: فیلم‌هایی که در گروه هنر و تجربه اکران شده‌اند اغلب یادآور فیلم‌های هنری و متفاوت سینمای اروپا است و من همیشه این فیلمها را می‌بینم.

این کارگردان در ادامه تاکید کرد: اغلب فیلم‌هایی که اشاره کردم بیشتر در زمان تشکیل گروه سینمایی هنر و تجربه به نمایش درآمدند، مخاطب سینمای امروز ما عادت کرده پوستر فیلم را ببیند، نام هنرپیشه‌ها را ارزیابی کند و آن وقت به سینما برود و در این میان هنر و تجربه محلی برای ارائه آثار متفاوت است.

دزفولی زاده درباره طیف مخاطبان فیلمهای هنر و تجربه بیان کرد: اغلب فیلم‌های گروه و هنر و تجربه به علت بودجه کم‌شان در تولید فاقد بازیگران استار است و طبیعی است مخاطب عام رغبتی برای دیدن این فیلم‌ها ندارد و این مسئله بزرگترین چالش این گروه و فیلم‌هایش است ولی مخاطب خاصی که دنبال نگاه‌های سینمایی متفاوت است می‌تواند از آثار این گروه استفاده کند.

کارگردان بی‌صدا حلزون» متذکر شد: برخی از فیلمسازان که اتفاقا آثار تجربی می‌سازند به دلیل عدم آگاهی، رغبتی برای نمایش فیلم‌شان در این گروه ندارند و متأسفانه نمی‌خواهند از این ظرفیت استفاده کنند در صورتی که اتفاقا برخی آثار اگر در گروه سینمایی هنر و تجربه به نمایش دربیایند می‌توانند فیدبک بهتری از مخاطب هدف خود که مخاطب سینمای آوانگارد است، بگیرند.


مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280