گروه سینمایی هنرو تجربه به روایت های تازه و فرم‌های بدیع توجه دارد

گروه  سینمایی هنرو تجربه به روایت های تازه و فرم‌های بدیع توجه دارد
وجود گروه هنروتجربه در کنار جریان آزاد اکران، لازم است چون به هر حال خیلی از آثار اصلا امکان رقابت با جریان سراسری اکران را ندارند.

 داود خیام کارگردان سینما در گفتگو با  سایت دیده‌بان ایران؛ با اشاره به دور جدید فعالیت گروه سینمایی  هنرو تجربه گفت : وجود  هنروتجربه در کنار جریان آزاد اکران، لازم است چون به هر حال خیلی از آثار اصلا امکان رقابت با جریان سراسری اکران را ندارند اما برای آن که هنروتجربه رو به جلو حرکت کند، باید یک سلسله اقدامات را انجام داد. 

داوود خیام کارگردان سینما با بیان مطلب فوق به دیده‌بان ایران بیان داشت: نکته مهم در این مقطع زمانی در خصوص مخاطب سینما است که مخاطبان دوست دارند فیلمی را ببینند که در آن بازیگر سلبریتی یا چهره بازی داشته باشد و در فیلم های هنر و تجربه کمتر این نوع بازیگران را می‌بینیم پس باید به اصل سینما و تاکید بر روایت های تازه و فرم‌های بدیع توجه کرد تا مخاطب خاص سینما را جلب نمود.

کارگردان فیلم ماحی ادامه داد: به دلیل بودجه اندک اغلب فیلم‌های تجربی توان استفاده از بازیگر چهره را ندارند و دلیل عمده عدم استقبال مخاطب عام از این فیلمها همین مسئله است ولی سازندگان آثار تجربی باید نگاه شان به مخاطبان خاص سینما و به خصوص سینمادوستان و پیگیران نحله های مختلف سینمایی باشد. 

این کارگردان افزود: نکته دیگر عدم تبلیغات مناسب سازندگان آثار هنر و تجربه است چون کمتر کسی متوجه نمایش فیلمها می شود. سازندگان هنروتجربه نباید بسنده کنند به اطلاع رسانی های رسمی هنروتجربه و باید خودشان هم از همان زمان تولید برنامه های مفید برای اطلاع رسانی آثار خویش داشته باشند و البته که این خود، ریشه دارد در تفاوت های مضمونی-فرمال آثار.

خیام خاطرنشان ساخت: بحث مهم دیگر تفکری است که مردم عادی در باره این فیلمها دارند و معتقدند اینها فیلمهای جشنواره ای هستند پس باید تبیین کنیم که این فیلمها موتیف های جذاب برای مخاطب دارند منتهی با بودجه اندک ساخته شده اند و در آنها بازیگران استار حضور ندارند. این نیز خود برمی‌گردد به کارگردانان و تهیه‌کنندگان چنین آثاری که به تجربه های قبلی بسنده نکنند و سعی کنند آوردگاه های تازه ای را در سینمای هنروتجربه مورد توجه قرار دهند.


مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280