گفتگو

نباید در فیلم مستند به نفع سوژه ملاحظه‌کاری کرد

کارگردان فیلم مستند برای پس از مرگم می گوید نمی‌شود با ملاحظه‌کاری و سیاست‌زدگی روایت دقیق ارائه داد. من سعی کردم اسیر دلبستگی خودم نشوم، مصلحت‌سنجی‌های بیهوده را کنار بگذارم و خودم را به مسیر فیلم بسپارم.

«ایمو»،روایتی از جدایی، آزمون‌ها و بازگشت

هاشم مرادی پیرامون ساختارهای سه‌پرده‌ای تحت‌لوای نظریه کریستوفر ووگلر (جدایی، آزمون‌ها و بازگشت) گفت: اصل روایت‌نگاری و داستان در سینما بر مبنای ساختار سه‌پرده‌ای قرار گرفته است.

اسطوره توسط مردم ساخته می شود

مرام و مردانگی هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود و مردم خودشان اسطوره‌های خود را به دلیل ویژگی‌های اخلاقی بی‌نظیری که دارند، در قلب و ذهنشان زنده نگاه می‌دارند.

موضوعات انسانی تاریخ مصرف ندارد/ لزوم حمایت از سینمای هنر و تجربه

برخی موضوعات هستند که هرچه از آن صحبت شود باز هم حرف تازه ای برای گفتن دارد. انسان و روابط انسانی از آن موضوعاتی است که همیشه حرف برای گفتن درباره آنها وجود دارد و در واقع تاریخ مصرف ندارند.

گرانی و پراکندگی تصاویر آرشیوی ساخت مستند را سخت می‌کند

پژوهشگر، نویسنده و کارگردان مستند «سمفونی حمید» می گوید جشنواره های ایرانی کم کم تبدیل به جشنواره های موضوعی می‌شوند و فیلم های ورزشی دغدغه‌شان نیست.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280