هنر و تجربه در رسانه ها

درباره فیلم «روز مات» به بهانه آغاز اکران آن در گروه هنر و تجربه/ درباره ماندن

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ که در پردیس سینمایی چارسو به تماشای فیلم «روز مات» نشستم باور نمی‌کردم که از این فیلم خوشم بیاید تصورم این بود که با یک فیلم به شدت معمولی طرف هستم.‌ اما «روز مات» همه تصوراتم را به هم ریخت.

امیر قادری: امروز اغلب فیلم‌های کوتاه استاندارد هستند

نشست نقد و بررسی بسته فیلم‌های کوتاه«اتاق فرار» شب گذشته (30 فروردین) توسط گروه سینمایی هنروتجربه و با حضور امیر قادری منتقد و کارگردانان 5 فیلم کوتاه این مجموعه در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد. درابتدای این نشست مجری برنامه محیا ساعدی از مخاطبان خواست: اگر فیلم‌های هنروتجربه را دوست داشتید خودتان سفیرش شده و تبلیغش کنید.

ارتقای کیفی در سینمای کوتاه بسیار بیشتر از سینمای بلند است

فیلمسازان فیلم کوتاه بر این عقیده‌اند که سینمای کوتاه در سال‌های اخیر پیشرفت بیشتری به لحاظ کیفی نسبت به سینمای بلند داشته باشد.

در فیلم سگ کش روستا نماد جامعه ای است که خانواده در آن اصل است

فیلم سگ کش مخاطب را به آشتی با خانواده، عشق و توجه به چیزهایی که تابه‌حال توجه نکردیم دعوت می‌کند. چیزهایی که شاید الان دیگر رنگی برایشان نمانده است.

مجتبی اسپنانی :نمایش فیلم‌های سینماحقیقت در استان‌ها یک فرصت ویژه است

سینمای مستند به اعتبار مستقل بودنش و نیز انعکاس خلاقانه و بی‌واسطه واقعیت، جایگاهی ویژه در سینما دارد و تماشای فیلم‌های مستند در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، فرصتی ویژه برای همه علاقه‌مندان به سینماست.

پورسهم الدین :لزوم تدوام نمایش فیلمهای جشنواره حقیقت در شهرستانها

شیما پور سهم الدین تهیه کننده و کارگردان جوان شیرازی با اشاره به نمایش فیلمهای منتخب جشنواره سینما حقیقت در استانها گفت : اکران فیلم های منتخب جشنواره سینما حقیقت در شهر های دیگر غیر از تهران این امکان را برای مستندسازان سراسر کشور به وجود می آورد که با دیدن فیلم های برتر مستند در کشور، با روند فیلمسازی و سطح فیلم های روز تولید آشنا شوند.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280