هنر و تجربه در رسانه ها

زندگی‌های خودمان را فراموش کرده‌ایم و به زندگی دیگران چشم دوخته‌ایم

«مقیمان ناکجا»، دومین ساخته شهاب حسینی در مقام کارگردان است؛ بازیگر شناخته‌شده سینمای ایران که این روزها با این فیلم، علاقمندی خود به فرم و محتوایی کمتر تجربه‌شده را به اثبات رسانده و نشان داده که مفاهیمی چون مرگ و حیرانی، تا چه اندازه، به عنوان دغدغه ذهنی و درونی برای او مطرح است.

فیلم مقیمان ناکجا در ستایش زندگی است

«مقیمان ناکجا» دومین تجربه کارگردانی شهاب حسینی پس از «ساکن طبقه وسط» است. او در این فیلم سراغ اقتباس نمایشنامه «میهمانسرای دو دنیا» نوشته اریک امانوئل اشمیت رفته است. این نمایشنامه داستان قرار گرفتن چند انسان بر اثر حادثه‌ای در جایی میان دو دنیا را به تصویر می‌کشد. در این میهمانسرا و در مکثی کوتاه قبل از مواجهه با مرگ فرصتی برای شخصیت‌های قصه پیش می‌آید تا بیشتر روی زندگی‌ متمرکز شوند.

سوال اساسی فیلم «کاپیتان من» درباره حافظه است

سوال اساسی فیلم «کاپیتان من» درباره حافظه است و فیلم بعدی که خواهم ساخت از نقطه پایانی فیلم «کاپیتان من» آغاز خواهد شد که درباره حافظه است.

نمایش فیلم مستند در گروه هنرو تجربه یک فرصت بزرگ است/روایت حضور رادان در مغز انسان

جامعه پزشکی در این روزها شاهد یک رویداد کم‌نظیر فرهنگی است؛ اکران فیلم مستندی درباره جهان شگفت‌انگیز مغز. «کاپیتان من»، مستندی به کارگردانی سیاوش صفاریان‌پور، تهیه‌کنندگی بهرام رادان و نویسندگی دکتر رضا پناهی است که با نقش‌آفرینی بهرام رادان روایت می‌شود.

سینمای «هنر و تجربه» در مسیر پیشرفت

هنر و تجربه گونه غیر تجاری سینما است که به اکران آثاری می‌‌پردازد که شاید در مسیر سینمای بدنه گیشه موفقی نداشته باشند، اما این گونه از سینمای ایران امروز مخاطب خود را پیدا کرده و در شرایطی مطلوب به سمت قله اهدافش حرکت می‌کند.

لزوم تدوین استراتژی برای حمایت و نمایش فیلمهای هنری در بازارهای داخلی و خارجی

در سینمای ما در بهترین حالت تنها به فروش داخلی توجه می‌شود و آن هم فقط معطوف به سینمای کمدی است که البته من سینمای کمدی را به طور مطلق رد نمی‌کنم و قطعاً هر کشوری که صاحب سینما است به این گونه نیاز دارد اما ما راه‌های دیگری هم داریم و می‌توانیم به فروش بین‌المللی هم توجه داشته باشیم.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280