نمایش فیلمهای حقیقت در استانها/3

مجتبی اسپنانی :نمایش فیلم‌های سینماحقیقت در استان‌ها یک فرصت ویژه است

 مجتبی اسپنانی :نمایش فیلم‌های سینماحقیقت در استان‌ها یک فرصت ویژه است
سینمای مستند به اعتبار مستقل بودنش و نیز انعکاس خلاقانه و بی‌واسطه واقعیت، جایگاهی ویژه در سینما دارد و تماشای فیلم‌های مستند در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، فرصتی ویژه برای همه علاقه‌مندان به سینماست.

مجتبی اسپنانی کارگردانی و فیلمساز اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی صبا، با اشاره به نمایش فیلم‌های هفدهمین دوره جشنواره سینما حقیقت در شهرستان‌ها برای اولین بار گفت: قطعا نمایش فیلم‌های جشنواره سینماحقیقت در شهرستان‌ها یک فرصت ویژه برای علاقه‌مندان سینمای مستند است.


وی ادامه داد: سینمای مستند به اعتبار مستقل بودنش و نیز انعکاس خلاقانه و بی‌واسطه واقعیت، جایگاهی ویژه در سینما دارد و تماشای فیلم‌های مستند در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، فرصتی ویژه برای همه علاقه‌مندان به سینماست که امسال به همت گروه سینمایی هنروتجربه در سراسر ایران فراهم شده است.


کارگردان فیلم سینمایی «زندگی شیرین» افزود: برآیند سینمای مستند ایران را می‌توان در این جشنواره دید و ارزیابی کرد و به پشتوانه پژوهش‌های دقیق فیلم‌ها، با مشکلاتی که جامعه امروز ما با آن مبتلاست آشنا شد.


لازم به ذکر است فیلم‌های برگزیده جشنواره سینما حقیقت از ۶ الی ۸ دی ماه با همکاری گروه سینمایی هنرو تجربه در سینماهای ۱۰ شهر به نمایش در می‌آید.


مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280